GreenbergLife

Jak překonat krizi? (Zn. jakoukoliv)

Mluvíme spolu o podnikání, o škole, o vztazích, o práci, vlastně o čemkoliv v životě. Mluvíme o tom, jak se stavět k tomu, když je nám znemožněno dělat něco, co milujeme, něco, co nás baví, něco, co potřebujeme. Je to téma jak překonat krizi.

Vztekem sám na sebe nic nevyřeším. Budu z toho otrávený já, moje rodina, přátelé, všichni okolo mě. Když se z toho však vyspím, podívám se na celou situaci s odstupem, zhluboka se nadechnu a řeknu si: ”Co se z toho mám naučit?

Jste zranění fyzicky nebo emočně?

Nemůžete z nějakého důvodu dělat to, co chcete? Věřte mi, že to znám v mnoha ohledech. Zažil jsem naraženiny, vykloubeniny, problémy se žaludkem, zranění páteře a další potíže. Tohle je příležitost zamyslet se, přemýšlet, uvědomit si a získat odstup, nadhled, vyhodnotit své činy a rozhodnout se udělat změny. Ze zajetého režimu vykouknete ven a vidíte se z klidu, bez klapek na očích.

Přemýšlejte nad tím, co se vám děje, jako nad darem, příležitostí. Právě prožíváte to, čemu autoři knih a filmů říkají krize. Znamená to, že současný přístup, který jste měli, už nestačí. Je potřeba změnit sám sebe, jít do hloubky sebe samotného, jít pod povrch a objevit netušené schopnosti a talenty, které čekají na odhalení. To, co právě prožíváte, je ideální příležitost. Je to vaše krize, která z vás udělá hrdinu vašeho vlastního příběhu.

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na motivační řeč spisovatele, který je podle psychologů dysgrafik (člověk, který skoro neumí psát) a školitele, kterého mají za dyslektika (člověka, který se těžko vyjadřuje). Překonej své překážky a dosáhni na vrchol svých snů.