GreenbergLife

Nejčastější chyby personalistů 2018

Donekonečna omílaná, pořád dokola hrozně důležitá a až skoro svatosvatě uznávaná. Angličtina. Většina zaměstnavatelů, hlavně z větších měst, vyžaduje angličtinu a bez ní prostě není šance. Za poslední dobu jsme zažili až příliš mnohokrát, že kandidát, který jinak perfektně odpovídal požadavkům, neprošel do dalšího kola skrze “nedokonalou angličtinu”. Podle nás je to blbost. Proč?

Proč se NEřídit obsahem CV?

Celé tohle téma souvisí i s naším názorem, že řídit se obsahem CV je blbost. To, že kandidát pracoval pro deset jiných firem nemusí znamenat vůbec nic. Jaké dělal pozice, kolik vedl lidí, co všechno prošel, je pořád úplně jinak důležité než to, jaký skutečně je. A to zjistíte při osobním povídání na společném setkání. Od chvíle, kdy jsme se zaměřili na poznání člověka, jeho talenty a schopnosti, skutečnou motivaci, tak jsme teprve začali vidět ten skutečný poklad i naši klienti v druhých lidech. Třeba v ČSOB se recruiter Martin hodně divil, že mu nepošleme CV kandidátek, ale namísto toho dostal osobní popis jejich silných i slabých stránek, motivací a životních cílů. A víte co? Nakonec se mu to moc líbilo a kandidátky ho nadchly. Proč tyto chyby personalistů stojí firmy velké peníze?

Mohlo by vás zajímat

Získejte 12 tipů, jak okamžitě zlepšit svoje prezentační dovednosti před publikem a před kamerou. Všechny tipy jsou z mé dlouholeté praxe školitele, moderátora a tvůrce online pořadů. Čerpejte informace a inspiraci teď hned 🙂