GreenbergLife

Jak pracovat s asistentkou?
(Aby nebyla drahá, pomalá a neefektivní!)

Taky od manažerů slýcháte, že asistentka je pomalá, neschopná a drahá?

Co když je to obráceně? Co když je na delegování pomalý, neschopný a drahý sám manažer?

Vztah mezi asistentkou a manažerem je stejný jako každý jiný vztah. Je oboustranný a každý nese odpovědnost za svou polovinu úspěchu.

A co s tím?

lidé nejsou zdroje

Díky naší službě nej Asistentka se už roky setkáváme s různými typy šéfů. Často hází své problémy a neúspěchy na své asistentky. Když už však přijde úspěch, mohou za to jen oni a asistentka nemá kredit žádný.

Protože nám stačí pár minut s manažerem, který si stěžuje na svou asistentku, abychom identifikovali, kde je problém, připravili jsme pro vás žebříček těch nejčastějších, které můžete odstranit snadno a rychle, abyste efektivitu a úspěch získali na svou stranu.

Nepředpokládejte, že někdo předpokládá. Drtivá většina asistentek nejsou jasnovidky a vědmy. Je skutečně potřeba, jako s každým člověkem na světě, komunikovat a sdělovat, co se Vám honí hlavou. Když bude zadání a sdělování myšlenek přesné, dosáhnete mnohem větší míry efektivity a splnění toho, co chcete.

Neměňte zadání v průběhu akce. Když dáte zadání A, v průběhu dáte B a nakonec, těsně před finišem chcete C, tak to dobře nedopadne. V případě, že takhle rádi měníte zadání, protože zrovna vy jste ten typ ad hoc člověka, potom musíte počítat s tím, že zpracování úkolu nebude 100%.

Hrajte fér a chvalte. Znáte ten pocit, když vás někdo pochválí? Ten pocit, kdy byste tomu druhému snesli modré z nebe a cítíte se opravdu dobře? Tak ten pocit dopřejte své asistentce tím, že jí pochválíte a dáte jí zásluhy za výsledky, které společně tvoříte (pamatujte, společně). Díky tomu půjde loajalita a ochota do nebeských výšin.

Ptejte se na zpětnou vazbu. Vaše asistentka vás vidí každý den v práci, s klienty, s kolegy a může vám dát velmi užitečnou zpětnou vazbu jak na vás, tak na lidi, se kterými pracujete. Ptejte se jí na názor, na dojem, na to, co ji napadá k jednotlivým lidem i úkolům. Můžete získat informace, které vám velmi pomůžou. Mimochodem i o zpětné vazbě jsme už psali článek, který si můžete přečíst.

Zkuste si to sami. Jestli nevěříte tomu, co jste právě slyšeli a přijde vám, že na tom nic není, tak si to na jeden den zkuste u některého ze svých přátel nebo kolegů. Buďte jejich asistentkou na jeden den. Rychle odhalíte přístupy a chování, které vám budou od šéfů vadit a které chcete změnit.

Mluvte o tom. Než na svou asistentku tyhle novinky vybalíte a začnete je používat, promluvte si s ní o tom. Berte tuhle chvíli jako milník ve své spolupráci s asistentkou. Než začnete cokoliv dělat, promluvte si, ukažte jí tohle video a zeptejte se jí na její názor.

Zase tak složité to není, že?

Ještě jsme vám sem přidali video, jak vést úspěšný pohovor. Pokud i přes veškerou snahu vaše asistentka nefunguje jak má, využijte naší služby nej Asistentka. Nebo si kupte naši knihu Výběr lidí selským rozumem a pokud ani tohle není pro vás ta správná cesta, tak se s námi spojte a my vám na míru najdete super skvělou asistentku, se kterou si budete rozumět a práce bude šlapat jako švýcarské hodinky!