GreenbergLife

Co je to externí personální oddělení?

Přelomové, neobyčejné, úsporné a efektivní řešení personalistiky pro firmy, které své vlastní oddělení na práci s lidmi nemají. Přitom nemusíte spojovat různé služby a produkty firem, které spolu nespolupracují. Externí personální oddělení je služba náboru nový lidí, rozvoje současných zaměstnanců a marketingu pro podporu značky firmy coby kvalitního zaměstnavatele. Představte si, že tak jak si kupujete internet nebo například jezdíte auty na operativní leasing, tak můžete nakoupit kompletní profesionální správu persinalistiky.

lidé nejsou zdroje

Úspora 42% na personalistice?

Externí personální oddělení je služba, kterou nabízíme už nějaký čas. Spolupracujeme s výrobní firmou, sítí restaurací a finančně poradenskou kanceláří. Výrobní firma s námi v roce 2017 ušetřila 42% za služby, které by stejně musela někde odebrat. Dosadili jsme pět lidí na vybrané pozice, což by samo o sobě přes personální agenturu stálo balík. Když si představíme, že je běžné si vzít mezi 2 - 3 násobkem hrubé mzdy pracovníka jako odměnu za dosazení.

K tomu jsme navíc přidali služby konzultací, organiazce vzdělávacích akcí a přípravy personálních strategií a marketingu. Realizovali jsme celkem 40 pohovorů s vhodnými kandidáty a z toho šestnáct jsme jich představili ve firmě. Přitom nikdo ze zaměstnanců ani managementu nemusel hnout prstem, aby tyto lidi poznali a mohli s nimi rozvést diskusi o spolupráci. Pracovali jsme na rozvoji manažerských dovdností s vedoucími jednotlivých oddělení a byli jsme na telefonu s radami a zkušenostmi, které mohli ve firmě okamžitě využít. Osobně jsme do firmy docházeli a řešili krizové situace společně s firmou.

Jinými slovy. Odvedli jsme práci personálního oddělení a přitom jsme firmu stáli zlomek nákladů na interního zaměstnaného personalistu. A naše práce šla podstatně více do hloubky oproti personální agentuře, která "jen" hledá lidi.

Co všechno takové externí personální oddělení dělá?

Zrovna v našem případě to vypadá tak, že si najmete dva odborníky na práci s lidmi. Co všechno děláme?

  • Vyhledáváme nové lidi do firmy moderními způsoby.
  • Vytváříme marketing, který přitáhne pozornost kandidátů a přitom stojí zlomek toho, co platíte za inzertní servery.
  • Vedeme předkola pohovorů s kandidáty tak, abyste šetřili čas. Představíme až ty nejvhodnější z nich.
  • Moderujeme setkání mezi vámi a kandidáty osobně. Pohovory si tak užijete a jsou pro vás příjemné.
  • Rozvíjíme talenty a dovednosti vašich lidí. Nejčastějši vedoucích pracovníků, aby uměli lépe pracovat se svými podřízenými a vést je efektivněji.
  • Vytváříme personální strategie vzdělávání a sestavujeme benefitové programy, aby zaujaly právě lidi, kteří se k vám do firmy hodí.
  • Podílíme se na vedení krizových situací a jednání v rámci personalistiky. Nejste na všechny ty lidi sami.
  • Upozorňujeme na potenciální hrozby a změny trendů, které vás mohou ovlivnit, ale vy je zatím nevidíte.
  • Sledujeme novinky a přináším k vám do firmy aktuální trendy.

Proč spolupracovat právě s námi?

Práci s lidmi se věnujeme přes 10 let. Charlie pracoval několik let jako terapeut a své znalosti přenáší do každodenní praxe. Markétka je empatický diplomat, takže s lidmi umí komunikovat za všech situací a uklidnit i ty nejvypjatější situace. Společně jsme napsali knihu Výběr lidí selským rozumem. O nás a o knize už dvakrát psali v Hospodářských novinách.

Naším cílem je, abychom spolupracovali jako rovnocenní partneři. Abychom byli vaší firmě přínosem, abychom vás poznali do hloubky a přinášli vám úsporná a přesto efektivní řešení v otázkách personalistiky po mnoho let. Jsme vaši parťáci.